Čert nikdy nespí

18. 06. 2011 18:50:31
Velká stávka odborářů v dopravě je za námi, přežili jsme ji po česku a s humorem a závěrečnou tečku za ní bezesporu udělal rozhovor MF Dnes s panem Duškem. Moc jsem se pobavil. Něco tak zmateného jsem ještě nečetl a že v sobotních rozhovorech je možné se dočíst o nejrůznějších „moudrostech“, které ze sebe zpovídaní vytlačí. Tentokrát si však pan Dolejší, a že není žádný novinářský novic, určitě si rád otřel čelo a byl rád, že to má za sebou. Kdo náhodou tento rozhovor přešel, vřele doporučuji k přečtení.

Ačkoliv jsem měl ve čtvrtek práci, kterou jsem musel udělat, nedalo mi to a tu a tam jsem otvíral ČT 24, abych se dozvěděl co je nového. Byl jsem zklamán. Pan Dušek sice říká, že v ulicích bylo 2000 stávkujících, nedal bych však nic za to, že jich byla sotva polovina. Také jsem hledal aspoň jednoho zuboženého a zotročeného, nebo špatně oblečeného a podvyživeného odboráře, ale jestli existují, tak ti tedy nestávkovali.

A když jsem dostal k těm stávkujícím. Dvacet čtyři hodin nejezdili vlaky, ani pražské Metro, nejezdila část tramvají i autobusů. A tak by bylo dobře zeptat kde byli všichni odboráři i sympatizanti, kteří tohle všechno neluhují, když podle pana Duška jich na demonstraci dorazilo jen pár. Nejspíš byly na rybách, sázeli mrkev, nebo co se zrovna teď sází, nebo se šli koupat a kdoví co ještě. Byl jsem zklamán, neboť podle siláckých řečí pana Zapletala, jsem očekával demonstraci aspoň ve stylu francouzských odborářů. Asi naše odbory málo platí.

Musím však uznat, že se pan Zapletal snažil. Tím jak hrozil ukazovákem a pracoval i hlavou, mi připomněl moje mladá léta a vyvolal vzpomínku na Antonína Zápotockého. Musí ovšem ještě vylepšit techniku, když se mu bude chtít vyrovnat.

Ještě jedno mi jaksi nejde do hlavy. Odboroví šéfové si stěžují na špatnou komunikaci. Proč? Nejsou přece odkázaní na to až je povolá předseda vlády. Pokud vím tak kromě prvního šéfa odborů, pana Petruse, všichni, ti nevyšší soudruzi i někteří co nevyšplhali až nahoru, skončili jako poslanci EU, jeden je dokonce předsedou senátu a mezi poslanci vidím odboráře také. Jsou všichni u pramene, ať se tedy snaží a pro bývalé kolegy něco udělají. Ale jak se zdá i tady platí bližší košile než kabát. Jenom si nejsem jistý, jestli to není prorůstání odborů do politiky. Jdou mi přitom hlavou všelijaké myšlenky, když napadne za koho ti odboráři kandidovali. Je to tak, čert nikdy nespí a pan Sobotka se již vidí v té nejdůležitější kanceláři na Předsednictvu vlády

Autor: Stanislav Vávra | sobota 18.6.2011 18:50 | karma článku: 23.64 | přečteno: 1729x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Burian

Ať Čechům taky chcípne koza, jako nám...

Toto vánoční poselství, nadneseně řečeno, vypustil ven belgický premiér Charles Michel. Můžeme jen odhadovat jak velká bezmoc s ním cloumala, když zapekl tolik nesmyslů dokupy, ale tenhle dort by nechutnal ani pejskovi s kočičkou.

15.12.2018 v 16:38 | Karma článku: 15.30 | Přečteno: 139 | Diskuse

Ivo Hnilica

Střet zájmů - lepší politické téma nenajdete!

Babišovým problémem je to, že nepodniká v IT technologiích, bankovním nebo pojištěneckém sektoru, obchodu s realitami a podobně. Závist úspěchu se mnoha lidmi, nejenom politiky - neodpouští. Jako v pohádce Nesmrtelná teta, ale kdo

15.12.2018 v 16:25 | Karma článku: 10.72 | Přečteno: 109 | Diskuse

Přemysl Čech

O chování "některých" volených zástupců lidu..

Politici jsou svým způsobem umělci, zvláště pak před volbami.. A ti, co se živí uměním jim musí asi dost závidět ten počet diváků. Jenže po volbách...

15.12.2018 v 14:15 | Karma článku: 16.41 | Přečteno: 584 | Diskuse

Jiří Turner

Visegrádské kvarteto, ven ze Schengenu!

Časem možná někoho napadne, že nemáme ani co pohledávat v EU, protože toto společenství není dojnou krávou, a z členství nemohou plynout jen benefity a výhody, ale také povinnosti a faktické projevy solidarity v otázkách migrace.

15.12.2018 v 11:02 | Karma článku: 23.54 | Přečteno: 3353 | Diskuse

Jan Dvořák

Pořádný dálniční horor něco stojí, za hubičku ho nepořídíme

Není pravda, že duchovní hodnoty a kultura vůbec jsou u nás ve stínu zájmu veřejnosti, a že je přebyl přízemní konzum.

15.12.2018 v 9:15 | Karma článku: 14.48 | Přečteno: 261 | Diskuse
Počet článků 48 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 929
Božím dopuštěním básník, možná spisovatel - stařík, který se dožil jednadvacátého století a chce v něm ještě nějakou chvíli žít. Jsem přítelem mladých, sebevědomých a odvážných lidí, pro které ještě krása,láska a poezie (imaginace) něco znamenají. http://www.stanislav-vavra.cz

Najdete na iDNES.cz