Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Čert nikdy nespí

18. 06. 2011 18:50:31
Velká stávka odborářů v dopravě je za námi, přežili jsme ji po česku a s humorem a závěrečnou tečku za ní bezesporu udělal rozhovor MF Dnes s panem Duškem. Moc jsem se pobavil. Něco tak zmateného jsem ještě nečetl a že v sobotních rozhovorech je možné se dočíst o nejrůznějších „moudrostech“, které ze sebe zpovídaní vytlačí. Tentokrát si však pan Dolejší, a že není žádný novinářský novic, určitě si rád otřel čelo a byl rád, že to má za sebou. Kdo náhodou tento rozhovor přešel, vřele doporučuji k přečtení.

Ačkoliv jsem měl ve čtvrtek práci, kterou jsem musel udělat, nedalo mi to a tu a tam jsem otvíral ČT 24, abych se dozvěděl co je nového. Byl jsem zklamán. Pan Dušek sice říká, že v ulicích bylo 2000 stávkujících, nedal bych však nic za to, že jich byla sotva polovina. Také jsem hledal aspoň jednoho zuboženého a zotročeného, nebo špatně oblečeného a podvyživeného odboráře, ale jestli existují, tak ti tedy nestávkovali.

A když jsem dostal k těm stávkujícím. Dvacet čtyři hodin nejezdili vlaky, ani pražské Metro, nejezdila část tramvají i autobusů. A tak by bylo dobře zeptat kde byli všichni odboráři i sympatizanti, kteří tohle všechno neluhují, když podle pana Duška jich na demonstraci dorazilo jen pár. Nejspíš byly na rybách, sázeli mrkev, nebo co se zrovna teď sází, nebo se šli koupat a kdoví co ještě. Byl jsem zklamán, neboť podle siláckých řečí pana Zapletala, jsem očekával demonstraci aspoň ve stylu francouzských odborářů. Asi naše odbory málo platí.

Musím však uznat, že se pan Zapletal snažil. Tím jak hrozil ukazovákem a pracoval i hlavou, mi připomněl moje mladá léta a vyvolal vzpomínku na Antonína Zápotockého. Musí ovšem ještě vylepšit techniku, když se mu bude chtít vyrovnat.

Ještě jedno mi jaksi nejde do hlavy. Odboroví šéfové si stěžují na špatnou komunikaci. Proč? Nejsou přece odkázaní na to až je povolá předseda vlády. Pokud vím tak kromě prvního šéfa odborů, pana Petruse, všichni, ti nevyšší soudruzi i někteří co nevyšplhali až nahoru, skončili jako poslanci EU, jeden je dokonce předsedou senátu a mezi poslanci vidím odboráře také. Jsou všichni u pramene, ať se tedy snaží a pro bývalé kolegy něco udělají. Ale jak se zdá i tady platí bližší košile než kabát. Jenom si nejsem jistý, jestli to není prorůstání odborů do politiky. Jdou mi přitom hlavou všelijaké myšlenky, když napadne za koho ti odboráři kandidovali. Je to tak, čert nikdy nespí a pan Sobotka se již vidí v té nejdůležitější kanceláři na Předsednictvu vlády

Autor: Stanislav Vávra | sobota 18.6.2011 18:50 | karma článku: 23.64 | přečteno: 1729x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Petr Štrompf

Zlobivý Klaus junior. Od táty ale na zadek nedostane

Má to těžké synek exprezidenta. Sdělí názor a buď následuje potlesk, nebo pěkná mela. Fialova ODS však mohla počítat s tím, že Václav Klaus junior bude víc solitér, než cokoliv jiného. Má to v genech a o tom žádná.

16.8.2018 v 7:45 | Karma článku: 8.22 | Přečteno: 156 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Co dělá Putin dobře a západ nedělá vůbec

The Wall Street Journal otiskl zajímavý článek o Maďarsku, zemi bývalého sovětského bloku, která po zhroucení Sovětského svazu vstoupila do NATO a nyní se přiklání k Putinovu Rusku.

15.8.2018 v 19:31 | Karma článku: 34.20 | Přečteno: 1181 | Diskuse

Jan Pavlík

Taky nepíšu s encyklopedií v ruce

Poslanec za SPD Václav Klaus mladší vyjádřil ve svém článku své neporozumění. jaký smysl má vojenská mise Armády ČR v Afghanistánu. Je poněkud překvapující, že než se s tímto nedostatkem svěřil veřejnosti, nezeptal se svého otce,

15.8.2018 v 18:16 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 498 | Diskuse

Petr Burian

Kdo nás v 68. skutečně přepadl?

Podle šéfa komunistů Filipa to byla překvapivě Ukrajina. Podle mínění jiných to byla část Evropy, tedy státy, jejichž vojska se na onom půlnočním vlomu podílela a dle antiami zastánců to byly USA, které je do toho vmanipulovaly.

15.8.2018 v 15:46 | Karma článku: 29.66 | Přečteno: 1076 | Diskuse

Tomáš Břicháček

Co se v EU bude dít na podzim

Co nás čeká v Unii po prázdninách? Junckerovo poselství o stavu Unie, další řečnění o principu subsidiarity, snahy o využití pasarel, pletení biče na členské státy pod zástěrkou ochrany právního státu a leccos dalšího.

15.8.2018 v 14:00 | Karma článku: 19.44 | Přečteno: 571 | Diskuse
Počet článků 48 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 929
Božím dopuštěním básník, možná spisovatel - stařík, který se dožil jednadvacátého století a chce v něm ještě nějakou chvíli žít. Jsem přítelem mladých, sebevědomých a odvážných lidí, pro které ještě krása,láska a poezie (imaginace) něco znamenají. http://www.stanislav-vavra.cz
Najdete na iDNES.cz